In de Koninklijke Schouwburg in Den Haag waren vandaag de laatste voorbereidingen voor de Troonrede morgen in volle gang. Zo werd de troon klaargemaakt en zijn er bloemen geplaatst.
Morgen is het Prinsjesdag. Koning Willem-Alexander spreekt dan tijdens een Verenigde Vergadering der Staten-Generaal de Troonrede uit. Daarin staan de belangrijkste plannen van de regering voor het komende jaar. Daarna biedt minister Eelco Heinen van Financiën in de plenaire zaal van de Tweede Kamer de Miljoenennota en de Rijksbegroting 2025 aan.
De koning spreekt de Troonrede uit in de Koninklijke Schouwburg aan het Korte Voorhout, in plaats van de Ridderzaal, vanwege de renovatie van het Binnenhof. Koningin Máxima, Prinses Alexia, Prinses Ariane, Prins Constantijn en Prinses Laurentien zijn hierbij aanwezig.
Het koninklijk gezelschap komt morgen bij de Koninklijke Schouwburg aan met de koninklijke stoet vanaf Paleis Noordeinde. Na het uitspreken van de Troonrede gaat het gezelschap terug naar Paleis Noordeinde. Hier vindt traditiegetrouw de balkonscène plaats.